Zbieram na

 

NF-Walker, który umożliwi mi nie tylko poruszanie się, ale także będę mógł w nim stać i chodzić smiley. Nie mam pojęcia kiedy go otrzymam, bo jak przystało na sprzęt rehabilitacyjny kosztuje bardzo, bardzo dużo pieniążków.  Na dzisiaj około 7.000 euro.
Mama napisała prośby do ludzi o wielkich sercach, mam nadzieję, że mi pomogą.

Niedawno usłyszałem, że wybrane przez los norweskie dzieci dostają takie dwa od państwa. Jednego do domu, drugiego np. do przedszkola. Żeby rodzice czy opiekunowie nie musieli kłopotać się z przewozem wybrańca i jego sprzętu.  Jakie to dziwne? Żyjemy w jednym czasie i na tej samej kuli ziemskiej. Dlaczego tak jest??? nie rozumiem...

Więcej,  dzisiaj, tj. 10 marca 2011 roku w Faktach TVN poinformowano widzów, w tym mnie, że PFRON w Polsce istnieje jedynie do końca roku. Zabrzmiało to złowieszczo!!!

 

2. Fibrotomię (metoda Ulzibata) - koszt około 10.900 zł.

- planowany zabieg XI.2012r.

        Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni lub zespołu bólowego. Istota metody polega na rozcięciu przykurczy w mięśniach specjalnie skonstruowanym skalpelem pozwalającym na niewielkie nacięcie skóry (opatentowanym w Rosji pod nr 560143). Do niedawna wykonanie zabiegu tą metodą było możliwe wyłącznie poza granicami Polski. Od marca 2011r. chirurdzy Szpitala CenterMed w Krakowie we współpracy z lekarzami z Instytutu Klinicznej Rehabilitologii prof.Ulzibata operują pacjentów w Krakowie.

Usunięcie przykurczy mięśni i/lub bólu jest kolejnym etapem programu leczniczo-rehabilitacyjnego zakwalifikowanego do zabiegu Kuby. Bubi był poddany zabiegowi po raz pierwszy w sierpniu 2011r. Zabieg ten daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwoli uzyskać nowe umiejetności motoryczne. Zwiększy ogólną aktywność ruchową  oraz stymuluje rozwój umysłowy, rozszerza zakres mozliwości oraz podniesie poziom czynności samoobsługowych.